by zainwestować w kolektory słoneczne (fotowoltaiczne), ten akurat plan powinniśmy ziścić. Wyjdzie nam to wyłącznie na korzyść. Inwestycja w kolektory fotowoltaiczne z całą pewnością jest opłacalna, co potwierdzają osoby, które już z takich paneli korzystają.
Jako że fotowoltaika jest dość młodą, ale za to bardzo korzystną dla środowiska dziedziną, na ten moment instalacje fotowoltaiczne są częściowo refundowane. Możemy więc postarać się o uzyskanie dotacji, dzięki którym obniżymy cenę systemu nawet o kilkadziesiąt procent. Patrzmy też, ile dzięki takim panelom możemy zyskać w przyszłości. Szacuje się, że inwestycje w instalacje fotowoltaiczne zwracają się w całości już nawet po kilku latach. Na ten moment nie będziemy musieli długo czekać. Energia odnawialna niemalże od razu przyniesie nam zyski.
Zalety systemu fotowoltaicznego
Szczęśliwi posiadacze domów jednorodzinnych nie tylko zyskują duży metraż, możliwość zaaranżowania wielu pomieszczeń, ale w pobliżu własnego domu mogą także zainstalować kolektory słoneczne.
Dzięki panelom mogą uzyskać darmowy prąd oraz magazynować nadwyżkę energii w sieci. Choć słowo "fotowoltaika" od razu kojarzy się z wysokimi kosztami, po kilku latach pieniądze zwracają się z nawiązką.
Pozyskiwanie energii słonecznej w zaciszu własnego domu niesie za sobą wiele korzyści ekologicznych. We współczesnym świecie popularnym źródłem prądu są elektrownie węglowe, a ich eksploatacja powoduje wysokie zanieczyszczenia powietrza. Energia odnawialna pozyskiwana ze słońca wiąże się z niższą emisją dwutlenku węgla do atmosfery. Świat można zmienić, ale należy zacząć od własnego podwórka.
Wybór komponentów składających się na system solarny jest niezwykle szeroki, a sam montaż paneli jest bardzo prosty. Jeśli ktokolwiek ma wątpliwości, zawsze może skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, które zajmuje się tym na co dzień.
Jej wysokie dość koszty maleją z
Warto znać nowinki techniczne. Jadąc po swoim mieście lub dzielnicy znów zastanawiasz się co robi tyle baterii słonecznych na dachach u sąsiadów? Otóż oni już zdecydowali się przejść na systemy fotowoltaiczne, biorąc dodatkowo rządowe dofinansowanie z projektu Unii Europejskiej.
Fotowoltaika to w skrócie mówiąc naukowy sposób przetwarzania energii słonecznej w energię elektryczną. Jej wysokie dość koszty maleją z roku na rok, sprzęt jest lepszy i wydajniejszy.
Kolektory słoneczne natomiast zapewniają nam zamianę energii promieniowania słonecznego na ciepło. To daje duże możliwości. Nośnikami ciepła są ciecze lub gazy. Kolektory dzielimy na płaskie, płaskie próżniowe, próżniowo-rurowe, skupiające i specjalne.
Energia odnawialna to nic innego jak woda, wiatr, słońce ale też biogazy, biopłyny, biomasa oraz energia jądrowa w odpowiednim cyklu paliwowym.
Wykorzystanie tej właśnie energii zdaje się być kluczowym zagadnieniem do zminimalizowania wciąż pogłębiającego się zjawiska "global worming" czyli globalnego ocieplenia klimatu na świecie.
Energia odnawialna powinna być używana w
Energia odnawialna powinna być używana w jak największej liczbie gospodarstw domowych. Ma to pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ dzięki temu nie musimy używać pieców, które produkują sporo zanieczyszczeń. Dodatkowym atutem jest to, że dostęp do energii odnawialnej jest praktycznie nieograniczony. Fotowoltaika w Polsce staje się coraz bardziej popularna, ze względu na swój ekologiczny charakter, oraz opłacalność. Mimo dużej inwestycji początkowej, z reguły po maksymalnie dziesięciu latach koszty instalacji nam się zwrócą.
Przeglądając oferty firm zajmujących się fotowoltaiką możemy znaleźć określenia takie jak kolektory słoneczne, lub panele fotowoltaiczne. Wbrew pozorom nie są to te same rzeczy. Kolektory zamieniają energię słoneczną w energię cieplną, którą możemy wykorzystać do ogrzewania wody. Z kolei panele fotowoltaiczne zmieniają energię słoneczną w energię elektryczną, którą możemy zasilić cały dom. Są one droższe niż kolektory. Co prawda dzięki panelom moglibyśmy również ogrzewać wodę, jednak jest to mało opłacalne.